Teknoloji

Uzun Ömürlü Kullanım İçin Telefonunuzu Şarj Ederken Kılıfı Çıkarmayı Unutmayın!

Telefon fiyatları hızla yükselirken, telefonunuzu korumak ve ömrünü uzatmak için atabileceğiniz bazı adımlar var. Bunlardan biri, telefonunuz şarj olurken kılıfı çıkarmaktır. Pekala, neden?

Kaynak:https://www.iflscience.com/why-you-sh…

Günümüz Türkiye’sinde telefon almak size 4 aylık maaşa mal olurken, elinize en iyi şekilde bakmanız gerektiği açıktır.

Bu formüllerden biri de yere düştüğünde en az hasarı alması için kullandığımız telefon kılıflarıdır. Öte yandan telefonunuzu şarj ederken kılıfı çıkarmamanın israf olduğunu biliyor muydunuz?

Telefonunuzu şarj ederken kılıfı çıkarmanızın en değerli sebebi ısınma sorunudur.

Telefonunuzun şarjını sıfıra indirmek veya uzun süre şarjda bırakmak, ona zarar vermenin en kolay yollarından bazılarıdır. Telefonunuza en çok zarar veren şey ise, fazla ısınmasına izin vermektir.

Apple’ın ek sitesi, çok sıcak koşullarda bir iOS veya iPadOS kullanmanın pil ömrünü kalıcı olarak kısaltabileceğini söylüyor.

Ayrıca sitede cihazınızı arabanızda bırakmamanız gerektiğini söylüyorlar çünkü park halindeki araçlardaki sıcaklıklar telefonlar için israf olabilir.

Benzer şekilde bazı telefon kılıfları da telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olabilir.

Bu, özellikle telefonunuz şarj olurken çok fazla ısınmaya neden olarak telefonunuza zarar verebilir.

Günümüz teknolojisine rağmen bu kadar kolay sorunlarla uğraşmak sınırlayıcı olsa da telefonunuzu korumak için alabileceğiniz önlemler mevcut.

Örneğin gece boyunca telefonunuzu şarjda bırakmamak, şarj olurken yüzde 30 ile yüzde 70 arasında bir seviyeyi hedeflemek, şarj olurken telefonunuzun kılıfını çıkarmak bunlardan sadece birkaçı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu