Haber

Tekirdağ Vali Yardımcısı Peker’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Tekirdağ Vali Yardımcısı Kaan Peker, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Peker, yaptığı açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 103. yılını kutlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

TBMM’nin kurulduğu günün bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı dönüm noktalarından biri olduğuna işaret eden Peker, Atatürk’ün yoksulluk içinde Milli Mücadele’ye önderlik ettiğini ve Türk milletini zaferlere taşıdığını ifade etti.

Peker, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin her zaman özgür ve onurlu yaşamı benimsemiş milletin egemenliğinin, birlik ve beraberliğinin simgesi, müreffeh bir geleceğin teminatı olduğunu vurguladı.

Ulusal egemenliğin ilan edildiği günün çocuklara bayram olarak kutlandığını hatırlatan Peker, şunları kaydetti:

“Çocuklar, sizler aydınlık geleceğimizin teminatı, egemenliğimizin teminatısınız. Şehitlerimizin kanlarıyla ıslanmış bu cennet vatanın müstakbel sahipleri sizlersiniz. Bundan sonra görev ve sorumluluk size aittir.

Milli ve manevi değerlerimizi, inancımızı, milli birlik ve beraberliğimizi korumak, savunmak, yaşatmak ve yaşatmak en değerli görevinizdir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu