Ekonomi

Manisa Büyükşehir Belediyesi 1000 kilometrelik yol çalışmasına ulaştı

Haziran ayında 750 kilometre hedefiyle asfalt dönemine başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, 1000 kilometre yol çalışmasına ulaştı. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım Onarım Daire Başkanı Kurtuluş Kuruçay, mevsim koşulları elverdiği sürece yol yenileme çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Geniş iş makinesi filosu ve uzman işçisiyle haziran ayında yeni asfalt dönemine başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, hedeflediği yol çalışmasını kısa sürede gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Kurtuluş Kuruçay, 750 kilometre hedefiyle başlatılan yol yenileme çalışmalarında 1000 kilometreye ulaşıldığını belirterek, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatıyla 750 kilometrelik sathi kaplama programıyla yola çıktık. Kırsal kesimde vatandaşlarımızın kullandığı grup yollarında daha konforlu ve güvenli ulaşımın sağlanması hedefiyle 12 Haziran’da 200 iş makinemiz ve 300 işçimizle çalışmalara başladık. 13 Eylül’de hedef 750 kilometre. Cumhurbaşkanımız, bu noktada ihtiyaç duyulan noktalarda bu çalışmaların sürdürülmesi talimatıyla 27 Eylül’de 850 kilometrelik güzergahı belirledi. “Hedefe ulaştık. Liderimiz daha sonra hava koşulları uygun olduğu sürece çalışmaların sürdürülmesi talimatını verdi. Bugün itibarıyla 1000 kilometreye ulaştık” dedi.

Çalışma devam edecek

Yol yenileme çalışmalarının mevsim koşulları elverdiği sürece devam edeceğini belirten Kuruçay, “İlçe merkezinde Teknik İşler Müdürlüğümüzce yürütülen yaya kaldırımı yenileme çalışmaları, itibarlı caddelerde uygun alanlarda sıcak asfalt çalışmaları ile çalışmalarımız devam edecek. ve sıcaklıkların izin verdiği ölçüde kırsal alanlarımızda yüzey kaplama uygulamaları.” söz konusu.

“İş makinaları filomuzu güçlendirdik”

Revizyonla iş makinaları filosunu güçlendirdiklerini sözlerine ekleyen Kuruçay, “Liderimizin yönlendirmesiyle revizyonla hurdaya çıkmayı bekleyen iş makinalarını da makine araç parkımıza ekledik. Bu anlamda gidersek; Toplama noktasına kadar 2 greyder, 2 dozer, 1 silindir, 50 adet bulunuyor. Bir milyon liraya alınacak iş makinelerini 5 milyon liraya yeniden devreye aldık. Bu anlamda gruplarımız titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah çalışmalarımızı tamamladığımız noktalarda vatandaşlarımızın herhangi bir kaza, sıkıntı yaşamadan güzel günlerde kullanmasını diliyorum” diye konuştu. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu