Haber

İsrail’e göre hiçbir yerin dokunulmazlığı yok

İsrail’in Şifa Hastanesi’ne saldırısının ardından tepkiler artarken, Tel Aviv yönetimi de eleştirilere yanıt verdi. İsrail ordusu bu sabah Gazze’de binlerce hasta ve yerinden edilmiş sivilin yaşadığı bölgenin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi’ne baskın düzenledi.

‘NEREYE GİTMEMİZ GEREKİRSE GİDERİZ’

Eski Savunma Bakanı ve 7 Ekim’den sonra kurulan Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, İsrail’in ‘Gazze’de ve dünyadaki Hamas liderlerini avlayacağını’ söyledi. ‘Dokunulmaz hiçbir yer olmadığını’ ima eden Gantz, “Gazze’de ve dünyada çocuk katillerinin kökünü kazımak için yer üstünde ve altında nereye gitmemiz gerekiyorsa oraya gideceğiz.”

Gantz, Tel Aviv’de düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Hükümetin merkezlerine ulaştığımız gibi, hükümet liderlerine de ulaşacağız.”

BM’DEN TEPKİ

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, İsrail’in saldırılarına “Hastaneler savaş alanı değildir” diyerek tepki gösterdi. Yenidoğanların, hastaların, sağlık personelinin ve tüm sivillerin korunmasının tüm kaygıların önünde tutulması gerektiğini vurgulayan Griffiths, “Şifa Hastanesi’ne askeri baskın haberi beni dehşete düşürdü. Hastaneler savaş bölgesi değil.” (DIŞ HABER)

habercaldiran.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu