Ekonomi

HÜDA PAR milletvekili sayısında değişiklik olmadığını açıkladı

HÜDA PAR, Batman ve Mersin’de seçim sonuçlarına yapılan itirazlar sonucunda milletvekili sayısının azaldığı haberini yalanlarken, aksine partinin oylarının arttığını belirtti.

HÜDA PAR’dan yapılan açıklamada, Batman ve Mersin’de seçim sonuçlarına ilişkin yapılan itirazların sonuçlandığı, seçilen milletvekili sayısında değişiklik olmadığı, seçim sonucunda partinin oylarının arttığı belirtildi. itirazlar.

Oy sayılarının arttığını belirttiler

Kesin sonuçların Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 19 Mayıs’ta açıklanacağı hatırlatılarak, kesin sonuçlar açıklandığında milletvekili sayılarında rastgele bir değişiklik olmayacağı kaydedildi.

Açıklamada, “Bildiğiniz gibi halk ikinci tur stratejisini algılar üzerine inşa etmeye ve buradan oy almaya çalışsa da bu kirli stratejiler yenilgilerini daha da ağırlaştıracaktır” denildi. terim kullanıldı.

AK Parti listelerinden seçime giren HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu İstanbul’dan, HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir Gaziantep’ten, HÜDA PAR Genel Yönetim Konseyi Üyesi Faruk Dinç Mersin’den ve HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı Batman’dan seçildi. .

ihsaniye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu