Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıyor

Aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri başladı. Dün akşam Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi’nde yapılan aktiflikte Atatürk sevdiği türkülerle anıldı. Öteki taraftan Büyükşehir Belediyesi’nin kültür merkezleri kursiyerleri de bugün Ata’ya hürmet tabiat yürüyüşü gerçekleştirdi. Atça şehitlik anıtında başlayan yürüyüş Yenipazar’ın Donduran Mahallesi’nde son buldu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ve koro üyeleri tarafından solo olarak seslendirilen Atatürk’ün sevdiği türküler, izleyicilerden büyük alkış aldı. Geceye katılanlar hoş bir programla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığı için Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Bugün ise Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Gençlik Merkezi’ne devam eden gençler, Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü anarken, öğrencilere “Nutuk” armağan edildi.

Atatürk’ü anma aktiflikleri kapsamında yarın akşam da Aydın Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu izleyicilerle buluşacak. Saat 20.00’de başlayacak olan aktiflikte Atatürk’ün sevdiği sanat müziği yapıtları seslendirilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu